"Eğitimin uzmanı, kazandırır yarınları."

MAKİNE & TASARIM TEKNOLOJİSİ

MAKİNE & TASARIM TEKNOLOJİSİ

Makine ve Tasarım Teknolojisi Alanı; teknolojinin gelişmesi insanın ve insanlığın yaşam kalitesini yükseltmek, insanın kendisine ve çevresine daha fazla zaman ayırmasını hedeflemiştir. Makineler, insanların hayatını kolaylaştıran, yaşam kalitesini yükselten en önemli unsurlardan biridir. Makine teknolojisi alanı ekonomik kalkınmanın temelidir. Alan, ülkemizde ve dünyada hızla ilerlemektedir, getirisi ve katma değeri de ekonominin lokomotifi durumundadır. Alanda istihdam imkânları oldukça çeşitlidir.

Dünyada ve ülkemizde sektördeki kalifiye eleman sıkıntısı oldukça fazladır. Dolayısıyla iş bulma sıkıntısı yoktur. Alanda çalışanların gelir düzeyleri ülke standartlarının üzerindedir. Ülkemiz, bulunduğu coğrafi bölgede makine teknolojisi alanında lider olmayı hedeflemiştir. Bugün birçok ülkeye ihracat ve teknoloji transferi yapmaktadır.

OKULUMUZDA MAKİNE VE TASARIM

Okulumuz makine ve tasarım bölümü öğrencilerimiz; tam donanımlı atölyeler bilgisayar laboratuarları ile öğrenim görmektedirler. CNC atölyesi, Temel İmalat Atölyesi, İmalat İlamları Atölyesi, Hidrolik – Pnömatik Atölyesi.

tr_TRTR_TR