"Eğitimin uzmanı, kazandırır yarınları."

EĞİTİM PROGRAMI

EĞİTİM PROGRAMI

Kaliteli ve nitelikli eğitimin temeli…
Teknokent Koleji, çağdaş eğitim anlayışı ve kişiye özel öğretim modeliyle, öğrencilerin üniversiteye en iyi şekilde hazırlanmasını sağlıyor.

İzmir’in beş ayrı noktasında hizmet veren Teknokent Kolejin’nde, Anadolu Lisesi müfredatı uygulanıyor. Gençlerimiz için güvenli ve başarılı bir gelecek ilkesiyle eğitim standartlarını her gün daha da yukarı taşıyan okullarda, birebir başarı takibi ve rehberlik hizmetleriyle, öğrencilerin bireysel eksiklikleri tamamlanıyor.

Hayatını eğitime adamış bir geleneğin adı olan Teknokent Koleji, uzun yıllara dayanan tecrübesi, güçlü kurumsal yapısı, bilimsel eğitim anlayışı ve seçkin eğitim kadrosuyla Türkiye’nin geleceğine imzasını atacak gençler yetiştiriyor.

NEDEN TEKNOKENT KOLEJİ?

Çocuklarınız, hayatlarının en önemli kararlarını lise döneminde verecek!

Onlara destek olmaya, geleceklerini şekillendirirken yanlarında olmaya hazır mısınız?

Çocuğunuza bir iyilik yapın ve onu Teknokent Koleji’nin sıcak aile ortamına kaydettirin.

Teknokent Koleji, çocuklarımızın aile, yaşam, sosyal hayat ve gelecekle ilgili sorumluluklarının oluşması için çalışır. Bir ömür kendi ayaklarının üzerinde durmasını sağlayacak mesleki eğitim için ihtiyacı olan okul yolunda başarıya ulaşmasını sağlar.

Teknokent Koleji’nde, başarı odaklı bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Çocukların ders programları, ders çalışma saatleri ve aktiviteleri bu sisteme göre programlanmaktadır. Çocuklar bireysel özelliklerine göre rehberlik hizmetleri alır ve öğrenciye özel motivasyon teknikleriyle sınavlara hazırlanır.

GELECEĞİN BAŞARILI BİREYLERİ, ADA’DA

Teknokent Koleji’nde, gençler, hem hayata, hem de üniversiteye en iyi ve en donanımlı şekilde hazırlıyor.

Güçlü akademik programlar, ders dışı etkinlikler ve deneyimli eğitmen kadroları ile öğrencilerin istedikleri bölüme girebilmelerinin önündeki tüm engeller kalkıyor. Öğrenciler, hayattaki başarı ve mutlulukları için yetenek ve becerilerine göre yönlendiriliyor.

Dehasıyla geleceğe ışık tutacak, 21. yüzyılın başarılı bireyleri Teknokent Koleji’nde yetişiyor.

Teknokent Koleji, öğrencinin tekdüze ve geleneksel öğretim yöntemleri yerine çok çeşitli ve çok yönlü yöntemlerden yararlanmasını, kendini keşfetmesini, bireysel farklılıklara göre potansiyelini kullanabilmesini, becerilerini geliştirebilmesini temel almaktadır. Ayrıca değerler eğitimi ile iyi karakterli bireyler yetiştirilmesi hedeflemektedir.

Okulumuzda yabancı dil olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Alan dersleri dışında; golf, bowling, okçuluk, satranç, buz pateni, yüzme, akıl oyunları gibi etkinlik alanlarından tüm öğrencilerimiz yararlanmaktadır. Öğrencilerimiz, Teknokent Koleji formalarıyla okula gelmekte hafta sonları ise serbest kıyafet uygulaması yapılmaktadır. Okulumuz bünyesinde öğrencilere sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verilmektedir.

Teknokent Koleji olarak öğrencilerimize Milli Eğitim müfredatı yanında üniversiteye hazırlık çalışmalarını hafta içi ve hafta sonu etüt programları ile sağlanmaktadır.

tr_TRTR_TR